WTA Dubai
0

Radwanska osvojila osmi turnir u karijeri

Agnieszka Radwanska (Foto: Arhiv)
Poljska teniserka Agnieszka Radwanska osvojila je jaki WTA turnir u Dubaiju. U finalnom je meču šesta teniserka na svijetu bila bolja od 19. na WTA listi, Njemice Julije Goerges, sa 7-5, 6-4.

Za Radwansku je to osmi osvojeni turnir u karijeri, no prilično se mučila kako bi došla do njega. Meč je trajao sat i 44 minuta, a Goerges je definitivno pokazala da je ove sedmice bila "vruća" i da pobjede protiv Kuznjecove, Hantuchove i Wozniacki u polufinalu nisu bile slučajne.

Radwanska je tokom cijelog meča imala prednost, u drugom setu je vodila i sa 4-1, no Njemica se uporno odbijala predati i držala je Radwansku do kraja u neizvjesnosti.

Ipak, Radwanska je na kraju slavila, što je pravedan rezultat. Osvojila je Poljakinja devet poena više u meču (91-82), a imala je i daleko više break-prilika (11-5). Četiri puta je slomila Goerges na servisu.