Tenis
48

Povratak u Top 10: Marin Čilić osvojio Basel i došao do 16. titule u karijeri

Marin Čilić je došao do svoje 16. titule u karijeri savladavši u finalu ATP 500 turnira u Baselu Keija Nishikorija sa 2:0 u setovima.

Hrvatski teniser rođen u Međugorju u prvom setu je održao pravi teniski čas Japancu ne dozvolivši mu nijednu break priliku, dok je on iskoristio dvije od četiri i riješio prvi set u svoju korist s visokih 6:1 nakon samo 26 minuta igre.

U drugom setu nije bilo breaka iako je Čilić imao sedam šansi, a Nishikori tri, te je set riješen u tie-breaku.

U 13. gemu trećeg seta uspješniji je bio za konačnih 6:1, 7:6(5) nakon sat i 38 minuta igre.

Čilić će se u ponedjeljak na novoj ATP listi pomjeriti sa 12. na 10. mjesto, dok će se Nishikori popeti sa petog na četvrto mjesto.