{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Počinje 125. Wimbledon - teniski događaj godine

S
20.6.2011. u 09:54
0
18
Počinje 125. Wimbledon - teniski događaj godine
0
Ljubitelji tenisa, koji su od nedjelje ujutro kampovali u parku Wimbledon, kao i oni koji će pored svojih malih ekrana pratiti dešavanja na ovom najvećem turniru bijelog sporta, ovog ponedjeljka će konačno doći na svoje.
Već 125. put najveća imena iz svijeta tenisa počastit će nas na terenima All England Cluba svojim majstorijama, a među muškim takmičarima najviše pažnje privlače Rafael Nadal, Roger Federer, Novak Đoković i Andy Murray. Svaki od njih smatra se favoritom za osvajanje titule ovog za mnoge najvećeg grand slam turnira.

Nadal je nedavno osvojio French Open i od njega se očekuju dobri nastupi na Wimbledonu jer će braniti naslov. U prvom meču na centralnom terenu on će se suprotstaviti Amerikancu Michaelu Russelu.

"Hiljadu puta sam rekao da mi je san dobro igrati ovdje na Wimbledonu", izjavio je.

Murray na startu turnira igra protiv Španca Daniela Gimena-Travera, a zanimljivo je da će se John Isner i Nicolas Mahut, dvojac koji je prošle godine na Wimbledonu odigrao najduži meč u historiji (tri dana i više od 11 sati) ponovo sastati, ali u utorak.

Švicarac Federer u utorak igra protiv Kazahstanca Mikhaila Kukushkina, a istog dana Srbijanac Novak Đoković odmjerit će snage sa Francuzom Jeremyjem Chardyjem.

U ženskoj kategoriji, nakon pauze od čak godinu, vraća se Serena Williams, ali i njena sestra Venus, koje nije bilo na takmičenjima od januara.

Ipak, prvi susret igraju Talijanka Francesca Schiavone i Australka Jelena Dokić. Vera Zvonareva turnir počinje okršajem protiv Amerikanke Alison Riske.

Turnir zvanično počinje u 13 sati na centralnom terenu.

Wimbledon, susreti u ponedjeljak:

Centralni teren: 13:00: (1) Rafael Nadal (Spa) - Michael Russell (USA), (6) Francesca Schiavone (Ita) - Jelena Dokić (Aus), (4) Andy Murray (Gbr) - Daniel Gimeno-Traver (Spa).

Teren 1: 13:00: Alison Riske (USA) - (2) Vera Zvonareva (Rus), Filippo Volandri (Ita) - (6) Tomas Berdych (Cze), Andreas Beck (Ger) - (8) Andy Roddick (USA).

Teren 2: 12:00: Akgul Amanmuradova (Uzb) - (23) Venus Williams (USA), (9) Gael Monfils (Fra) - Matthias Bachinger (Ger), Magdalena Rybarikova (Svk) v (4) Victoria Azarenka (Blr), Radek Stepanek (Cze) - (21) Fernando Verdasco (Spa).

Teren 3: 12:00: Katie O’Brien (Gbr) - Kimiko Date Krumm (Jpn), Potito Starace (Ita) - (14) Stanislas Wawrinka (Swi), Ivan Ljubičić (Cro) - (27) Marin Cilic (Cro), (15) Jelena Jankovic (Ser) - Maria Jose Sanchez Martinez (Spa).

Teren 4: 12:00: Feliciano Lopez (Spa) - Michael Berrer (Ger), Edouard Roger-Vasselin (Fra) - (15) Gilles Simon (Fra), (14) Anastasia Pavlyuchenkova (Rus) - Lesia Tsurenko (Ukr).

Teren 5: 12:00: Pablo Andujar (Spa) - Ryan Sweeting (USA), Kateryna Bondarenko (Ukr) - Alize Cornet (Fra), Barbora Zahlavova-Strycova (Cze) - Aleksandra Wozniak (Can), Irina Falconi (USA) - Stephanie Dubois (Can).

Teren 6: 12:00: Grega Zemlja (Slo) - Lukas Lacko (Svk), Tobias Kamke (Ger) - Blaž Kavčić (Slo), Rebecca Marino (Can) - Patricia Mayr-Achleitner (Aut).

Teren 7: 12:00: Elena Vesnina (Rus) - Laura Pous Tio (Spa), Ruben Bemelmans (Bel) - Julien Benneteau (Fra), Sandra Zahlavova (Cze) - Iveta Benesova (Cze), Kai-Chen Chang (Tpe) - Marina Erakovic (Nzl).

Teren 8: 12:00: (22) Shahar Peer (Isr) - Ksenia Pervak (Rus), Frederico Gil (Por) - Dudi Sela (Isr), Olivier Rochus (Bel) - Kenny De Schepper (Fra).

Teren 9: 12:00: Anastasia Pivovarova (Rus) - Anna Tatishvili (Geo), Igor Kunitsyn (Rus) - Igor Sijsling (Ned), Jaroslav Pospisil (Cze) - Victor Hanescu (Rom).

Teren 10: 12:00: Sorana Cirstea (Rom) - Pauline Parmentier (Fra), Martin Fischer (Aut) - Simone Bolelli (Ita), Monica Niculescu (Rom) - Sybille Bammer (Aut).

Teren 12: 12:00: (10) Mardy Fish (USA) - Marcel Granollers (Spa), Shuai Zhang (Chn) - (12) Svetlana Kuznetsova (Rus), Ivo Karlović (Cro) - (23) Janko Tipsarević (Ser), Naomi Broady (Gbr) - Anne Keothavong (Gbr).

Teren 14: 12:00: Fabio Fognini (Ita) - (31) Miloš Raonić (Can), Christina Mchale (USA) - (28) Ekaterina Makarova (Rus), Sergiy Stakhovsky (Ukr) - Daniel Cox (Gbr), Vera Dushevina (Rus) - (29) Roberta Vinci (Ita).

Teren 15: 12:00: Philipp Kohlschreiber (Ger) - Denis Istomin (Uzb), Sara Errani (Ita) - (17) Kaia Kanepi (Est), Arnaud Clement (Fra) - Lukasz Kubot (Pol).

Teren 16: 12:00: (30) Thomaz Bellucci (Bra) - Rainer Schuettler (Ger), (25) Juan Ignacio Chela (Arg) - Marinko Matosevic (Aus), Vania King (USA) - Petra Martić (Cro).

Teren 17: 12:00: Donald Young (USA) - Alex Bogomolov Jr. (USA), Ayumi Morita (Jpn) - Tamira Paszek (Aut), Vesna Dolonts (Rus) - Nadia Petrova (Rus), (25) Daniela Hantuchova (Svk) - Vitalia Diatchenko (Rus).

Teren 18: 12:00: (19) Yanina Wickmayer (Bel) - Varvara Lepchenko (USA), (17) Richard Gasquet (Fra) - Santiago Giraldo (Col), (24) Juan Martin Del Potro (Arg) - Flavio Cipolla (Ita), Greta Arn (Hun) - (11) Andrea Petković (Ger).

Teren 19: 12:00: Gilles Muller (Lux) - Tommy Haas (Ger), Jill Craybas (USA) - Alexandra Dulgheru (Rom), Robin Haase (Ned) - Pere Riba (Spa).

TBA: (8) Petra Kvitova (Cze) - Alexa Glatch (USA), (32) Tsvetana Pironkova (Bul) - Camila Giorgi (Ita).

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: