Tenis
0

Pliškova dovela Češku u vodstvo od 1:0 protiv Francuske u finalu Fed Cupa

Češka je u finalu Fed Cupa povela sa 1:0 protiv Francuske, a prvi poen Čehinjama donijela je Karolina Pliškova.

Pliškova je u Strazburu sa 2:1 u setovima savladala Kristinu Mladenović nakon tri sata i 51 minutu igre.

Prvi set najbolja češka teniserka je riješila u svoju korist rezultatom 6:3, a potom je Mladenović izjednačila na 1:1 rezultatom 6:4.

U trećem setu Čehinja je napravila break u šestom gemu i kada je servirala za meč pri rezultatu 5:3, re-break je napravila francuska teniserka bosanskohercegovačkog porijekla.

Obje teniserke su potom bile sigurne na svojim servisima sve do 23. gema kada Mladenović pravi break, no Pliškova odmah uzvraća re-breakom za 12:12.

Odlučujući break Pliškova je napravila u 20. gemu i riješila meč u svoju korist rezultatom 16:14. Ovo je bila druga pobjeda u njihovom trećem međusobnom omjeru.

U drugom meču današnjeg dana sastat će se Caroline Garcia i Petra Kvitova.