Tenis
174

Ovako je Mirza Bašić donio BiH pobjedu protiv Finske u Davis Cupu

Piše: N. J.
Bh. teniser Mirza Bašić danas je u odlučujućem, petom, susretu teniskih reprezentacija Finske i BiH u okviru 2.kola II grupe Europa-Afrika zone Davis Cupa, napravio veliki preokret protiv Juhhe Paukkua i 0:2 pretvorio u pobjedu 3:2, čime je našoj reprezentaciji donio pobjedu u ovom duelu.

Prva dva seta Finac je dobio možda i lakše nego što se očekivalo, a naš teniser nije imao nijednu priliku za break.

Međutim, nakon što je izgubio drugi set, Mirza je zaigrao onako kako najbolje zna te je naredna dva seta dobio uz break prednosti (6:3 i 7:5) i tako izborio odlučujući peti set. U posljednjem setu Mirza je ponovo bio na visini zadatka i tako kreirao veliki preokret i trijumf naše reprezentacije.

U videoprilogu pogledajte kako je to izgledalo danas u dvorani Tali Tennis Center u Helsinkiju.