Tenis
0

Đoković slavio u Montrealu

FENA
Srpski teniser Novak Đoković pobjednik je ATP turnira iz Masters serije u Montrealu. Treći nosilac je u finalu prvi put u karijeri pobijedio prvog tenisera svijeta, Švicarca Rogera Federera sa 7:6 (2), 2:6, 7:6 (2).

Hrabrom igrom u prvom je setu Đoković je spasio šest set lopti, a zatim u 13. igri iznenadio sa 7:2. Federer mu je uzvratio s lakih 6:2 u drugom setu, jedinom u kojem je podigao igru na svoju razinu.

Đoković je svoju prigodu iskoristio u odlučujućoj dionici snažnim napadom na Švičarčev backhand, što ga je dovelo do vodstva sa 4:2. Federer mu uzvraća i izjednačuje, ali u tie-breaku je Srbin opet bio uspješniji i sa 7:2 osvojio svoj drugi naslov na turnirima iz Masters serije.

Đoković je najboljeg tenisača svijeta uspio pobijediti u petom pokušaju, spriječivši ga da proslavi pedeseti naslov u karijeri.

Đokoviću je ovo šesti naslov u karijeri, četvrti ove sezone.