Tenis
0

Đoković pobjednik Masters kupa u Šangaju

FENA
Srpski teniser Novak Đoković osvojio je završni Masters turnir u Šangaju pobjedom u finalu nad Rusom Nikolajem Davidenkom od 6:1, 7:5.

Srpski teniser je do pobjede došao sigurnom i samouvjerenom igrom. Prvi set je dobio ekspresno sa 6:1, dok je Rus u drugom pružio bolji otpor, ali to nije bilo dovoljno da se Đokovićeva pobjeda ozbiljnije dovede u pitanje. Đoković je kao pobjednik turnira osvojio i 1,34 miliona dolara i sada se drugoplasiranom teniseru sveta Rogeru Federeru primakao na samo deset poena razlike.

Također, Đoković je ove sezone na turnirima zaradio preko 9 miliona dolara. Ove godine osvojio ukupno četiri titule, pored Šangaja trijumfovao je i na Otvorenom prvenstvu Australije i na turnirima u Indian Welsu i Rimu, te osvojio bronzanu medalju sa Olimpijskih Igara u Pekingu.

Sljedeće godine završni Masters turnir biće održan u Londonu.