Tenis
0

Đoković: Nisam ni blizu osvajanja Wimbledona

Srpski teniser Novak Đoković, četvrti igrač svijeta, imao je priliku u nedjelju osvojiti prvi ATP turnir u karijeri, na travnatoj podlozi. No, ostao je prilično daleko od tog ostvarenja.

Domaći teniser Tommy Haas bio je dominantan u tom finalu, te je samo zaslugom njegovih grešaka Đoković osvojio jedan setu u tom meču. Na kraju je ipak pisalo 6-3, 6-7(4), 6-1 za Haasa.

• Zaslužio je pobjedu jer je bio daleko bolji od mene u nedjelju. Da mi nije poklonio nekoliko besplatnih poena vjerojatno bi sve završilo u dva seta - rekao je nakon meča Novak Đoković i nastavio kritzirati sam sebe.

• Nikako sebe ne vidim u uskom krugu favorita skorašnjeg Wimbledona. Nisam nikada osvojio turnir na toj podlozi, a još se ni ne osjećam da mogu. Zadovoljan sam što sam dogurao do finala, što sam imao dovoljno mečeva koji su služili kao trening za Wimbledon. No, mislim da ima trenutno dosta jačih tenisera od mene na travi.