Tenis
477

Nema mu ravnog: Đoković osvojio World Tour Finals u Londonu

(Foto: EPA)
Novak Đoković je još jednom potvrdio da mu trenutno nema ravnog tenisera. U finalnom meču završnog Mastersa sezone pod nazivom World Tour Finals u Londonu prvi reket svijeta je sa 2:0 savladao Rogera Federera.

Konačan rezultat je glasio 6:3, 6:4 nakon sat i 22 minute igre.

Novak je bio blizu breaka u prvom gemu prvog seta, ali je Federer uspio da se spasi, no ne zadugo. Već u trećem gameu Novak koristi svoju priliku i uzima break i poveo je sa 2:1.

Đoković je bio siguran na svom servisu i u devetom gameu pravi još jedan break za rezultat prvog seta - 6:3 nakon 40 minuta igre.

U drugom setu, koji je trajao dvije minute više od prvog, Federer je podigao nivo svoje igre, no ipak nije bilo dovoljno.

Odlučujući break Đoković pravi u desetom gameu, kada iskorištava drugu meč loptu na Federerov servis i osvaja turnir.

Đoković se na ovaj način revanširao za poraz u grupnoj fazi turnira, kada je Švicarac slavio sa 7:5, 6:2.

Novak je savladavši Federera došao do 31. pobjede protiv igrača iz Top 10 u jednoj sezoni, što prije njega nije niko uradio, a izjednačio je međusobni skor sa Švicarcem na 22-22.

Đoković je postao prvi teniser u historiji koji je četiri puta zaredom osvojio završni turnir, a godinu je završio s omjerom 82-6.