Tenis
299

Najbolji meč na Wimbledonu: Federer savladao Čilića i plasirao se u polufinale

Roger Federer je nakon velikog preokreta savladao Marina Čilića i plasirao se u polufinale Wimbledona.

Nekadašnji najbolji teniser svijeta je slavio sa 3:2 nakon tri sata i 22 minute igre na najboljem meču ovogodišnjeg trećeg Grand Slama sezone.

Čilić je poveo sa 2:0 u setovima slaviši 7:6(4), 6:4 i činilo se da Federer nema šanse za vraćanje u igru, posebno u trećem setu kada je pri rezultatu 3:3 Čilić imao tri break lopte, no Federer se nekako spasio i već u narednom gemu napravio break, te riješio treći set u svoju korist sa 6:3.

U četvrtom setu oba tenisera su držala svoje servise, a u desetom i 12. gemu Čilić je imao po jednu meč loptu na Rogerov servis, no Federer se spasio sjajnim asevima i otišlo se u tie-break.

U tie-breaku Federer je imao više sreće i slavio u njemu sa 11:9 i odveo meč u peti odlučujući set.

U šestom gemu petog seta Federer je imao break loptu, no nije je iskoristio. To mu je pošlo za rukom u osmom gemu, kada je poveo sa 5:3 i u narednom servis-gemu je bio siguran i slavio sa 6:3.

U polufinalu Federer će igrati protiv Miloša Raonića, koji je sa 3:1 savladao Sama Querreyja.