Tenis
0

Nadal teškom mukom savladao Brandsa

Rafael Nadal (Foto: AFP)
Španac Rafael Nadal, sedmerostruki pobjednik i branitelj naslova pobjednika na Roland Garrosu, teškom je mukom u 1. kolu svladao 59. tenisera svijeta, Nijemca Daniela Brandsa 4-6, 7-6(4), 6-4, 6-3.

Rafael Nadal, koji je ove godine na svih osam turnira na kojima je nastupao stigao do finala, te ih je šest osvojio, prvi puta u karijeri igrao je protiv Brandsa, koji ga je iznenadio odličnom igrom. Brands je napadao Nadala kada god je za to imao priliku i to je radio izvanredno, pogotovo u prva dva seta.

Njemački 25-godišnji teniser u prvom je setu napravio jedini break u devetom gemu, nakon čega je uspješno servirao za 6-4.

U drugom setu nije bilo oduzetih servisa, a Brands je najveću priliku u cijelom meču propustio u tie-breaku drugog seta, u kojem je poveo s 3-0, ali je do kraja tie-breaka uhvatio još samo jedan poen.

Nadal je u prvom gemu trećeg seta oduzeo servis Brandsu, te je držao prednost do kraja, iako je Nijemac imao tri break-lopte.

Najlakše je Nadal osvojio četvrti set, u kojem je još jednom napravio break u prvom gemu, a onda još jedan, kada je Brands servirao za ostanak u meču.

U 2. kolu Nadala očekuje pobjednik meča u kojem igraju Slovak Martin Kližan i Amerikanac Michael Russell.

Španac Nicolas Almagro, 11. nositelj, izgubio je prvi set protiv Austrijanca Haider-Mauera 6-4, ali je dobio ostala tri. Jo-Wilfried Tsonga, najveća domaća uzdanica i šesti nositelj, bez problema je prošao Slovenca Bedenea 6-2, 6-2, 6-3.

Dankinja Caroline Wozniacki, 10. nositeljica, dosta je lako svladala najbolju britansku teniserku, ljevoruku Lauru Robson 6-3, 6-2. Očekivalo se da bi to mogao biti najzanimljiviji ženski meč dana, ali je britanska tinejdžerica vrlo loše servirala, izgubila je pet puta početni udarac uz šest dvostrukih grešaka, te je napravila čak 39 neforsiranih pogrešaka.

Tako je Caroline Wozniacki, bivše prva teniserka svijeta, prekinula vrlo loš niz, budući da je na prethodnim četirima turnirima redovito gubila u prvom kolu.

Kineskinja Li Na, pobjednika Roland Garrosa prije dvije godine, svladala je sa 6-3, 6-4 Španjolku Anabel Medinu Garrigues, od koje je izgubila sva tri prethodna meča na zemlji.

Roland Garros, 1. kolo (najzanimljiviji rezultati):

Teniseri:

Nadal (3) – Brands 4-6, 7-6(4), 6-4, 6-3 Nishikori (13) – Levine 6-3, 6-2, 6-0 Almagro (11) – Haider Mauer 4-6, 6-4, 6-3, 6-3 Tsonga (6) – Bedene 6-2, 6-2, 6-3 Čilić (10) – Petzschner 6-1, 6-2, 6-3

Teniserke:

Vinci (15) – Foretz Gacon 6-3, 6-0 Wozniacki (10) – Robson 6-3, 6-2

Lepchenko (29) – Lučić-Baroni 6-1, 6-2 Radwanska (4) – Peer 6-1, 6-1 Li(6) – Medina Garrgues 6-3, 6-4