8.6.2008. u 17:20
0
0
0
Španac Rafael Nadal pobjednik je teniskog Grand slam turnira French Open u Parizu, vrijednog 15,5 miliona eura.
Nadal je u finalu drugog Grand slam turnira sezone savladao prvog nosioca, Švicarca Rogera Federera sa 6:1, 6:3, 6:0 za samo sat i 48 minuta igre.

Španac je tako izjednačio rekord Björna Borga po broju uzastopnih naslova u Parizu, pošto je slavio četvrti put u nizu. Bila je ovo Nadalova 28. pobjeda zaredom na Roland Garrosu.

Prvi igrač svijeta jači otpor je pružio samo u drugom setu, ali je Nadal bio superioran u ostatku meča i na veličanstven način okončao dvije najbolje teniske sedmice u životu.

Dvadesetdvogodišnji Nadal prvi put se pojavio na Roland Garrosu prije četiri godine i odmah ga osvojio. Ostvario je ukupno 28 pobjeda, bez poraza.

Bio je ovo 17. susret Federera i Nadala, nakon kojega Španac vodi 11:6.