Tenis
0

Nadal i Soderling četiri gema igrali pola sata

Prvi teniser svijeta Rafael Nadal lakoćom se plasirao u četvrtfinale ATP turnira iz Masters serije 1000 u Rimu. Protiv Robina Soderlinga je izgubio samo jedan gem.

Sa 6-1, 6-0 je Nadal pobijedio stasitog švedskog tenisera s kojim pamti svađu tokom meča u Wimbledonu 2007. godine. Tada je Soderling glumio Nadalov stalni tik na terenu - diranje za hlače na stražnjici.

Taj wimbledonski meč je bio njihov posljednji prije ogleda u Rimu gdje je Nadal odgovorio sjajnom igrom. No, iako je rezultat prvog seta bio 6-1, Soderling je u svakom gemu imao priliku za osvajanje. Uostalom, prva dva gema su trajala čak 18 minuta (!), a prva četiri gema pola sata (3-1).

Ako kažemo da je cijeli meč (u kojem je odigrano samo trinaest gemova) trajao čak jedan sat i 24 minute dovoljno smo rekli o dužini svakog poena ili gema.

Bila je ovo ujedno 28. pobjeda u nizu Nadala na zemljanoj podlozi, a posljednji poraz datira baš iz Rima 2007. godine kada ga je u drugom kolu pobijedio Juan Carlos Ferrero.