Tenis
4

Murray pobijedio nezgodnog Johnsona za plasman u polufinale Olimpijskih igara

Britanski teniser Andy Murray plasirao se u polufinale Olimpijskih igara u Rio de Janeiru nakon što je sa 2:1 u setovima (6:0, 4:6, 7:6 /7:2/) savladao američkog tenisera Steveja Johnsona.

Murray je pomeo Johnsona u prvom setu dozvolivši mu samo osam poena i nijedan osvojeni game. Britanac je set upisao rezultatom 6:0.

Ipak, Johnson se u potpunosti vratio nakon što je napravio brejk na otvaranju drugog seta i potom održao razliku do kraja seta kojeg je zaključio rezultatom 6:4 u svoju korist.

Prava neizvjesnost trajala je u odlučujućem trećem setu u kojem smo vidjeli po jedan brejk tako da je pobjednika odlučio tie-brejk u kojem je Murray bio uspješniji i slavio je rezultatom 7:2 što mu je donijelo konačnu pobjedu.

Aktuelni olimpijski šampion Murray će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Monfils - Nishikori.