Wimbledon
0

Murray lakoćom u osminu finala

Muški dio subotnjeg programa na Wimbledonu nije ponudio iznenađenja. Favoriti su prošli u osminu finala, a domaći gledatelji oduševljeni su novom pobjedom Škota Andyja Murrayja.

Treći nositelj turnira svladao je Srbina Viktora Troickog 6-2, 6-3, 6-4. Trocki je u cijelom meču imao samo jednu, i to neiskorištenu break loptu. Nije imao nikakve šanse protiv raspoloženog Murrayja, koji je meč okončao 17. asom. U osmini finala igrat će protiv Švicarca Stanislasa Wawrinke.

Amerikanac Andy Roddick svladao je Austrijanca Jürgena Melzera 7-6(2), 7-6(2), 4-6, 6-3, te tako upisao i devetu pobjedu protiv Melzera u devetom meču. Bio je to dosta izjednačen meč u kojem je Roddick odlično odigrao oba tie-breaka u prva dva seta. Melzer se vratio u trećem, u četvrtom je nadoknadio break zaostatka, ali je u osmom gemu izgubio još jedan servis, a Roddick novu priliku nije propustio.

Kao i Roddick protiv Melzera, i Rus Nikolaj Davidenko je u susret protiv Čeha Tomaša Berdycha ušao s 8-0 u pobjedama. No, Berdych je odigrao sjajan meč, te je sa 6-2, 6-3, 6-2 deklasirao Rusa. Roddick i Berdych igrat će međusobno za četvrtfinale.

Australac Lleyton Hewitt nije posustao nakon pobjede u 2. kolu nad 5. nositeljem, Argentincem Del Potrom. U 3. kolu je Hewitt, pobjednik Wimbledona 2002. godine, svladao Nijemca Philippa Petzschnera 7-5, 7-6(3), 6-3, a sljedeći protivnik bit će mu Čeh Radek Štepanek, koji je u dramatičnom meču sa 7-5, 7-5, 3-6, 4-6, 6-4 svladao Španjolca Davida Ferrera.

Teren broj 1 ponudio je i drugi dan zaredom dramu u zadnjem meču dana. U petak su Haas i Čilić prekinuli meč zbog mraka kod 6-6 u petom setu, a dan kasnije je prekid prijetio i u dvoboju između Čileanca Fernanda Gonzaleza i Španjolca Juana Carlosa Ferrera koji se također otegnuo u peti set, kako zbog mraka, tako i zbog kiše koja, na kraju, nije pala niti šestog dana turnira! Ferrero je na kraju slavio sa 4-6, 7-5, 6-4, 4-6, 6-4. Gonzalez u petom setu nije iskoristio niti jednu od tri break lopte, a na prvu meč loptu Španjolca je napravio dvostruku servis pogrešku!

Ferrero će sljedeću rundu igrati protiv Francuza Gillesa Simona koji se vratio u formu, te je lako u tri seta preskočio Rumunja Victora Hanescua.