Tenis
0

Marin Čilić osvojio turnir u indijskom Chennaiu

FENA
Hrvatski tenisač Marin Čilić pobjednik je ATP turnira u indijskom Chennaiu nakon što je u finalu pobijedio Indijca Somdeva Devvarmana sa 6:4, 7:6 (3) za dva sata igre.

Čiliću je ovo drugi turnirski naslov u karijeri nakon što je prošle godine osvojio New Haven pobijedivši u finalu Amerikanca Mardya Fisha.

Međugorčanin je u finale ušao kao favorit protiv Devvarmana, 202. tenisača svijeta koji je u četvrtfinalu pobijedio Ivu Karlovića, a ime je stekao osvajanjem sveučilišnog (NCAA) prvenstva Sjedinjenih Država. U prvom setu je Čilić spasio šest lopti za obrat, a u 10. gemu je konačno oduzeo Indijčev servis za 6:4, da bi u drugom setu naš tenisač u drugoj igri napravio još jedan "break". Čilić je ipak propustio vodstvo od 5:2, a kod 5:3 je neuspješno servirao za meč koji je otišao u "tie-break". U odlučujućoj igri Čilić je brzo stekao vodstvo od 4:1 i konačno slomio Indijčev otpor za drugi naslov u karijeri i veliki podstrijek pred nadolazeći Australian Open.