Tenis
0

Kyrgios savladao Raonića i plasirao se u polufinale ATP turnira u Miamiju

Nick Kyrgios (Foto: EPA)
Australijanac Nick Kyrgios prošao je u polufinale ATP turnira u Miamiju nakon što je rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 7:6 /4/) savladao Kanađanina Miloša Raonića.

Kyrgios je nastavio sjajan niz pobjeda bez izgubljenog seta na turniru u Miamiju. Ovo je njegova četvrta pobjeda na turniru i svaki put je slavio sa 2:0 u setovima.

Za pobjedu protiv 12. tenisera svijeta Raonića, Kyrgiosu je trebalo sat vremena i 46 minuta igre.

U prvom setu Kyrgios je odmah na početku napravio brejk i sačuvao prednost do kraja seta, dok se u drugom setu igralo gem za gem do tie-brejka gdje je 26. teniser svijeta bio uspješniji.

U polufinalu Kyrgios će igrati protiv šestog tenisera svijeta Keija Nishikorija iz Japana, a meč je na rasporedu večeras poslije ponoći od 1:00 sati.

Drugi polufinalni par čine najbolji teniser svijeta Novak Đoković iz Srbije i Belgijanac David Goffin, a njiihov meč počinje večeras u 19 sati.