Tenis
0

Kuznjecova i Bartoli u četvrtfinalu Roland Garrosa

Marion Bartoli (Foto: Reuters)
Ruskinja Svetlana Kuznjecova, pobjednica Roland Garrosa 2009. godine, pobijedila je Slovakinju Danielu Hantuchovu 6-7(6), 6-3, 6-2 u osmini finala ovogodišnjeg Grand Slam turnira u Parizu.

Mogla je Kuznjevoca i lakše do pobjede, jer je u tie-breaku prvog seta vodila sa 6-4, samo da bi izgubila četiri poena zaredom. No, to je nije izbacilo iz ritma, te je u preostala dva seta slomila Slovakinju i izborila meč protiv Francuskinje Marion Bartoli. Njoj je Argentinka Gisela Dulko predala meč zbog povrede lijeve noge pri rezultatu 7-5, 1-0 za Bartoli. Argentinka je tokom prvog seta zatražila ljekarsku pomoć i dobila bandažu. Vratila se od 2-5 do 5-5, ali nakon što je izgubila sljedeća tri gema, predala je dvoboj.

Odličan meč igrali su Francuz Gaël Monfils i Španac David Ferrer. Susret je prekinut zbog mraka pri rezultatu 4-6, 6-2, 7-5, 0-2 za Monfilsa. Francuz je u trećem setu od zaostatka 2-4 napravio preokret i dobio set sa 7-5 za vodstvo 2-1 u setovima, ali je uganuo skočni zglob neposredno prije prekida, što bi ga moglo smetati u nastavku.

Roland Garros, teniseri, osmina finala:

Federer (3) - Wawrinka (14) 6-3, 6-2, 7-5 Fognini - Montanes 4-6, 6-4, 3-6, 6-3, 11-9 Đoković (2) - Gasquet (13) 6-4, 6-4, 6-2 Monfils (9) – Ferrer (7) 4-6, 6-2, 7-5, 0-2, prekid zbog mraka

teniserke, osmina finala:

Kuznjecova (13) - Hantuchova (28) 6-7(6), 6-3, 6-2 Bartoli (11) – Dulko 7-5, 1-0, predaja Dulko Pavljučenkova (14) - Zvonarjeva (3) 7-6(4), 2-6, 6-2 Schiavone (5) - Janković (10) 6-3, 2-6, 6-4