WTA Indian Wells
0

Jelena Janković osvojila turnir

Srpska teniserka Jelena Janković osvajačica je jakog WTA turnira u Indian Wellsu nakon pobjede u finalu protiv Dankinje Caroline Wozniacki 6-2, 6-4.

Sat i 24 minute su trebale Jeleni Janković da četvrti put u karijeri, u isto toliko nastupa, pobijedi Dankinju koja će, unatoč ovom porazu, od ponedjeljka biti druga teniserka na svijetu. Preskočit će dvije Ruskinje, Dinaru Safinu i Svjetlanu Kuznjecovu.

Kako je prolazio turnir u Indian Wellsu tako je Janković bila sve uvjerljivija u svojim nastupima i može se reći da je relativno jednostavno došla do dvanaeste WTA krune u karijeri. Istim je rezultatom u polufinalu pobijedila Samanthu Stosur, a u dva seta je bila bolja i od Alise Klejbanove u četvrtfinalu (6-4, 6-4).

Nakon prvog seta, kojeg je Janković otvorila s 4-0, a Wozniacki se tek nakratko vratila na 4-2, svo ostalo vrijeme Wozniacki nije došla blizu breaka, te je Janković samouvjerenom igrom proslavila prvu pobjedu u 2010. godini. WTA Indian Wells, finale:

Janković (6) - Wozniacki (2) 6-2, 6-4