Roland Garros
0

Ispao Novak Đoković

Novak Đoković, četvrti nositelj Roland Garrosa, oprostio se od Pariza u 3. kolu. Pobijedio ga je njemački teniser Philipp Kohlschreiber sa tri puta po 6-4.

Đokovića su mnogi vidjeli kao najveću opasnost za Rafaela Nadala, a ove sezone je srpski teniser nekoliko puta na zemljanoj podlozi bio jako blizu skalpa prvog tenisera svijeta. No, od Nadala je ovom prilikom Đoković ostao jako daleko, a krivac je odlični Kohlschreiber.

Nijemcu (31. igrač na svijetu) se uvijek najviše prigovaralo na psihi, koja mu je odnijela mnogo toga u karijeri. Njegov talent nikada nije bio upitan, a pogotov predivan bekhend kojim je mučio i Đokovića. Uostalom, "bekhend winnerom" je Nijemac i završio meč u kojem je bio bolji od početka do kraja.

U zadnjem setu je do breaka došao u pravom trenutku (kod 4-4), a potom mu ruka nije zadrhtala zbog činjenice da servira za pobjedu protiv četvrtog igrača na svijetu.

Poraz Đokovića je najveće iznenađenje dosadašnjeg subotnjeg programa, a u ostalim mečevima favoriti nisu imali gotovo nikakvih problema. Tsonga, Roddick i Del Potro su prošli u tri seta, a Monfils i Robredo u četiri.

Nakon poraza Jelene Dementijeve, ženski dio turnira nije donio nova značajna ispadanja. Azarenka je dobila nastavljeni meč od petka protiv Španjolske Suarez, a dalje idu i Janković i Agnieszka Radwanska. Roland Garros, teniseri, 3. kolo:

Kohlschreiber (29) - Đoković (4) 6-4, 6-4, 6-4

Tsonga (9) - C. Rochus 6-2, 6-2, 6-2

Roddick (6) - Gicquel 6-1, 6-4, 6-4

Monfils (11) - Melzer (24) 6-2, 4-6, 6-3, 6-1

Del Potro (5) - Andrejev (25) 6-4, 7-5, 6-4

Robredo (16) - M. Gonzalez 4-6, 7-5, 6-1, 6-0

Haas - Chardy 7-5, 6-3, 4-6, 6-4