{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Ispali Stosur i Južnij, Šarapova dalje bez izgubljenog gema

T
16.1.2013. u 09:14
1
2
Ispali Stosur i Južnij, Šarapova dalje bez izgubljenog gema
1
Ispali Stosur i Južnij, Šarapova dalje bez izgubljenog gema
Marija Šarapova (Foto: AFP)
Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela programa trećeg dana Australian Opena je ispadanje australske teniserke Samanthe Stosur u 2. kolu.
Pobjednica US Opena iz 2011. godine, koja je bila postavljena za devetu nositeljicu, izgubila je u 2. kolu od Kineskinje Jie Zheng 6-4, 1-6, 7-5. Ispustila je Stosur vodstvo 5-2 u odlučujućem setu, kao i servis za meč, te je dopustila protivnici da naniže pet uzastopnih gemova i izbori 3. kolo i meč protiv Njemice Julije Görges.

Potkraj prošle godine Stosur je imala manju operaciju zgloba, nakon čega je ove godine izgubila u 1. kolima turnira u Brisbaneu i Sydneyju. U Sydneyju ju je pobijedila upravo Zheng.

Na Australian Openu Stosur je tako nastavila s blijedim rezultatima budući nikad nije prošla dalje od osmine finala.

Dalje je zato bez problema prošla Ruskinja Marija Šarapova koja je u 2. kolu savladala Misaki Doi sa 6-0, 6-0. Šarapova još nije izgubila niti jedan gem na ovom turniru.

Dalje su glatko prošle i četvrta i šesta nositeljica Agnieszka Radwanska i Na Li. Poljakinja Radwanska je sa 6-3, 6-3 savladala Rumunjku Irinu-Cameliju Begu, dok je Li sa 6-2, 7-5 bila bolja od Bjeloruskinje Olge Govorcove.

U konkurenciji tenisera 3. kolo su izborili četvrti i peti nositelj, David Ferrer i Tomaš Berdych, dok je malo iznenađenje poraz 23. nositelja Rusa Mihaila Južnija od sunarodnjaka Evgenija Donskoja u pet setova. Donskoj je na kraju pobijedio sa 3-6, 7-6(4), 6-2, 3-6, 6-3.

Australian Open, teniseri, 2. kolo:

Berdych (5) - Rufin 6-2, 6-2, 6-4
Almagro (10) - Gimeno-Traver 6-4, 6-1, 6-2
Baghdatis (28) - Ito 3-6, 6-3, 6-2, 6-2
Ferrer (4) - Smyczek 6-0, 7-5, 4-6, 6-3
Wawrinka (15) - Kamke 6-3, 7-6(4), predaja Kamke
Nishikori (16) - Berlocq 7-6(4), 6-4, 6-1
Querrey (20) - Baker 7-6(2), 1-1, predaja Baker
Janowicz (24) - Devvarman 6-7(10), 3-6, 6-1, 6-0, 7-5
Donskoj - Južnij (23) 3-6, 7-6(4), 6-2, 3-6, 6-3
Melzer (26) - Bautista Agut 6-7(4), 6-3, 6-7(3), 6-3, 6-2

teniserke, 2. kolo:

A. Radwanska (4) - Begu 6-3, 6-3
Zheng - Stosur (9) 6-4, 1-6, 7-5
Li (6) - Govorcova 6-2, 7-5
Šarapova (2) - Doi 6-0, 6-0
Kerber (5) - Hradecka 6-3, 6-1
Görges (18) - Oprandi 6-3, 6-2
Savinih - Cibulkova (15) 7-6(8), 6-4
Keys - Paszek (30) 6-2, 6-1
Bartoli (11) - Dolonc 7-5, 6-0
Flipkens - Zakopalova (23) 6-1, 6-0
Makarova (19) - Foretz Gacon 6-3, 6-0

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: