0

Indian Wells: Gofiin preko Čilića do polufinala, Raonić izbacio Monfilsa

David Goffin (Foto: EPA)
Belgijski teniser David Goffin i Kanađanin Miloš Raonić prvi su učesnici polufinala Indian Wellsa (Kalifornija, SAD).

Goffin je slavio protiv Marina Čilića iz Hrvatske rezultatom 2:0 u setovima (7:6 /4/, 6:2), a meč je trajao sat vremena i 40 minuta. U prvom setu 12. teniser svijeta Čilić izgubio je servis prilikom rezultata 4:4, ali je onda uzvratio brejkom i vratio se na 5:5. U tie-brejku Goffin je bio bolji sa 7:4, odnosno sa 7:6 u setu.

Drugi set Goffin, koji je 18. teniser svijeta, osvojio je poprilično lagano. Pogotovo je rutinski osvajao svoje servise, dok je Čilića namučio prilikom njegovih servisa pri čemu je dva puta napravio brejk za 6:2 u setu i pobjedu u meču.

Meč između Raonića i 16-plasiranog tenisera svijeta Francuza Geala Monflisa trajao je nešto više od sat i po vremena. Raonić, 14. teniser svijeta, slavio je sa 2:0 u setovima (7:5, 6:3).

Upravo se Raonić i Goffin sastaju u polufinalu koje je na rasporedu sutra (subota) u 20 sati.