{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Federer teškom mukom do drugog kola

F
21.6.2010. u 18:39
0
3
Federer teškom mukom do drugog kola
0
Federer teškom mukom do drugog kola
Foto: AP
Švicarac Roger Federer i Kolumbijac Alejandro Falla otvorili su ovogodišnje izdanje trećeg teniskog Grand Slama sezone, a malo je falilo da branitelj naslov i prvi nositelj bude zaustavljen u prvom kolu Wimbledona.
Falla je u četvrtom setu servirao za meč, ali se Federer izvukao iz ponora te je nakon tri i pol sata igre došao do teške pobjede u pet setova.

Nijemac Florian Mayer s 3:0 u setovima izbacio je 11. nositelja Marina Čilića, dok je istim rezultatom slabo poznati poljski teniser Michal Przysiezny, koji nikad prije nije prošao prvo kolo nekog Grand Slam turnira, bio bolji od 17. nositelja Ivana Ljubičića.

Teniseri, 1. kolo:

Roger Federer (ŠVI)[1] - Alejandro Falla (KOL) 5:7 4:6 6:4 7:6(1) 6:0
Florian Mayer (NJEM) - Marin Čilić (HRV)[11] 6:2 6:4 7:6(1)
Jurgen Melzer (AUT)[16] - Dustin Brown (JAM) 6:3 4:6 6:2 6:3
Michal Przysiezny (POLJ) - Ivan Ljubičić (HRV)[17] 7:5 7:6(5) 6:3
Gael Monfils (FRA)[21] - Leonardo Mayer (ARG) 6:1 7:6(9) 6:2
Feliciano Lopez (ŠPA)[22] - Jesse Levine (SAD) 7:6(2) 3:6 6:2 6:3
Albert Montanes (ŠPA)[28] - Paolo Lorenzi (ITA) 6:3 7:6(5) 6:2
Mardy Fish (SAD) - Bernard Tomic (AUS) 6:3 7:6(8) 6:2
Ilija Bozoljac (SRB) - Nicolas Massu (ČILE) 7:6(3) 3:6 6:3 7:6(7)
Viktor Troicki (SRB) - Igor Kunitsyn (RUS) 6:3 6:4 6:1
Daniel Brands (NJEM) - Igor Andreev (RUS) 7:6(5) 7:6(4) 7:5
Rainer Schuettler (NJEM) - Dimitrij Tursunov (RUS) 6:2 6:2 6:3
Brendan Evans (SAD) - Jesse Huta Galung (NIZ) 6:3 7:6(12) 6:3
Ricardas Berankis (LTU) - Carsten Ball (AUS) 6:2 6:0 3:6 7:6(5)

Teniserke, 1. kolo:

Kim Clijsters (BEL)[8] - Maria Elena Camerin (ITA) 6:0 6:3
Marion Bartoli (FRA)[11] - Julia Goerges (NJEM) 6:4 6:3
Nadia Petrova (RUS)[12] - Tatjana Malek (NJEM) 6:4 6:3
Vera Zvonareva (RUS)[21] - Nuria Llagostera Vives (ŠPA) 6:4 6:1
Alisa Kleybanova (RUS)[26] - Sandra Zahlavova (ČEŠ) 6:2 6:3
Maria Kirilenko (RUS)[27] - Stefanie Voegele (ŠVI) 2:6 6:4 7:5
Regina Kulikova (RUS) - Melanie South (VB) 6:1 6:2
Yaroslava Shvedova (KAZ)[30] - Polona Hercog (SLO) 6:1 6:4
Yung-Jan Chan (TPE) - Patty Schnyder (ŠVI) 6:0 6:2
Alla Kudryavtseva (RUS) - Sofia Arvidsson (ŠVE) 6:4 6:1
Aleksandra Wozniak (KAN) - Eleni Daniilidou (GRČ) 7:5 7:5
Yen-Hsun Lu (TPE) - Horacio Zeballos (ARG) 7:5 6:4 6:3
Petra Martić (HRV) - Elena Baltacha (VB) 2:6 7:5 6:3
Andrea Hlavackova (ČEŠ) - Noppawan Lertcheewakarn (TAJ) 6:3 6:2
Shenay Perry (SAD) - Anastasiya Yakimova (BLR) 6:2 4:6 9:7
Karolina Šprem (HRV) - Bethanie Mattek-Sands (SAD) 6:3 6:4

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: