Australian Open
0

Federer "preživio" Andrejeva, Söderling ispao nakon 2-0!

Roger Federer (Foto: AP)
Vrlo težak i zahtjevan dvoboj imao je najbolji svjetski teniser, Švicarac Roger Federer, na startu Australian Opena protiv Rusa Igora Andrejeva. Ipak, prošao je u četiri seta.

Federer je slavio sa 4-6, 6-2, 7-6(2), 6-0, a ključ njegove pobjede bio je u završnici trećeg seta. U tom setu je Federer vodio s 5-3 i servirao za vodstvo 2-1, ali je Andrejev s dva uzastopna breaka napravio preokret i izborio servis za set u kojem je imao tri set lopte, ali niti jednu od njih nije uspio iskoristiti. Nakon što je propustio takvu šansu, bilo je za očekivati njegovo potonuće. Tako je i bilo, Federer je dobio tie-break sa 7-2, a u četvrtom setu nije dopustio 26-godišnjem Rusu, 37. igraču na ATP listi, niti jedan gem.

Andrejev je u prvom i trećem setu radio veliku štetu "čarobnjaku iz Basela" ubitačnim forhendom. Zabijao je sa svih strana igrališta, ali ipak nije izdržao bitku do kraja. Federer, koji nikada nije ispao u 1. kolu Australian Opena, teško je pobijedio Andrejeva i na US Openu 2008. godine u osmini finala. I tada je izgubio prvi set, a na kraju slavio u pet. ovo je bio sličan meč, ali na kraju, barem rezultatski, nešto lakša pobjeda za lidera svjetskog tenisa.

Iznenađenje dana kreirao je Španac Marcel Granollers, trenutno tek 113. igrač na ATP listi, iako je početkom prošle godine bio i na 44. mjestu. Izbacio je 8. nositelja, Šveđanina Robina Söderlinga 5-7, 2-6, 6-4, 6-4, 6-2, te rastužio mnogobrojnu i vrlo bučnu grupu švedskih navijača. Ništa nije nagovještavalo senzaciju nakon prva dva seta, u kojima je prošlogodišnji finalist Roland Garrosa bio bolji i kontrolirao meč. No, Granollers nije odustajao, te je u četvrtom pokušaju ostvario prvu pobjedu protiv najboljeg švedskog igrača.

Francuz Jo-Wilfried Tsonga, 10. nositelj i finalist ovog turnira 2008. godine, pobijedio je Ukrajinca Sergija Stahovskija 6-3, 6-4, 6-4.

Australian Open, 1. kolo (zanimljiviji rezultati):

teniseri:

Federer (1) - Andrejev 4-6, 6-2, 7-6(2), 6-0 Davidenko (6) – Kindllan 6-1, 6-0, 6-3 Granollers - Söderling (8) 5-7, 2-6, 6-4, 6-4, 6-2 Verdasco (9) – Ball 6-7(4), 7-6(1), 7-5, 6-2 Tsonga (10) - Stahovskij 6-3, 6-4, 6-4 Monfils (12) Ebden 6-4, 6-4, 6-4