Veliki uspjeh za Švicarca
4

Federer prestigao Connorsa sa 234 pobjede na Grand Slamu

Roger Federer (Foto: Arhiv/AFP)
Švicarski teniser Roger Federer očekivano je u srijedu, u meču 2. kola Roland Garrosa, ostvario pobjedu. Bio je bolji od rumunskog tenisera Adriana Ungura 6-3, 6-2, 6-7(6), 6-3.

No, 91. teniser na svijetu se pokazao kao tvrd orah za Federera, te je Rumun inspirirano odigrao meč, pogotovo treći set. Tada je spasio dvije meč-lopte Švicarca u tie-breaku kojeg je i dobio 8-6. Ipak, u četvrtom setu nije imao koncentracije za nastavak velike borbe s trećim igračem svijeta, pa je Federer ostvario - 234. pobjedu u karijeri na Grand Slam turnirima.

Uz to je upisao i samo 35 poraza, ali je bitno reći da je sada sam rekorder po ovom pitanju. Kada je pobijedio Tobiasa Kamkea u 1. kolu tada se izjednačio s legendarnim Amerikancem Jimmyjem Connorsom po broju pobjeda (233).