Nakon pobjede nad Raonicem
19

Federer 35. put uzastopno u četvrtfinalu Grand Slama

Roger Federer (Foto: AFP)
Švicarski teniski genijalac Roger Federer plasirao se u 35. uzastopno četvrtfinale na Grand Slam turnirima. U osmini finala Australian Opena nadigrao je Kanađanina Milosa Raonica.

Drugi teniser svijeta ove godine u Melbourneu nije izgubio još nijedan set, a tako je nastavio i u ponedjeljak. Savladao je 15. igrača ATP-ove liste sa 6-4, 7-6(4), 6-2 poslije jednog sata i 53 minute igre.

Federer je pobijedio Raonica u sva tri njihova prethodna međusobna dvoboja, a svaki je put pritom izgubio jedan set od 22-godišnjaka neugodnog servisa. U ponedjeljak, međutim, nije imao takvih problema, iako je Raonic u prva dva seta bio vrlo čvrst na svom servisu. Koncentracija mu je popustila samo jednom, ali u najgorem trenutku. Izgubio je, naime, servis u desetom gemu prvog seta, pri Federerovom vodstvu 5-4. Break je tako značio i osvajanje prvog seta za vlasnika 17 Grand Slam trofeja.

U drugom setu nijedan teniser nije imao priliku za obrat, a Federer se u tie-breaku pokazao stabilnijim. Gubitak drugog seta potpuno je slomio Raonica koji je odmah na startu treće dionice izgubio svoj servis, pa nakon toga i još jedan i priči je bio kraj.

Federer će u četvrtfinalu igrati protiv osmog igrača svijeta Jo-Wilfrieda Tsonge. Švicarac vodi s 8-3 u pobjedama protiv Francuza, ali još je u sjećanju Tsongino slavlje u četvrtfinalu Wimbledona prije dvije godine i to nakon što je Federer vodio 2-0 u setovima.

Australian Open, osmina finala:

Teniseri

Chardy - Seppi (21) 5-7, 6-3, 6-2, 6-2 Murray (3) - Simon (14) 6-3, 6-1, 6-3 Tsonga (7) - Gasquet (9) 6-4, 3-6, 6-3, 6-2 Federer (2) - Raonic (13) 6-4, 7-6(4), 6-2

Teniserke

Azarenka (1) - Vesnina 6-1, 6-1 Kuznjecova - Wozniacki (10) 6-2, 2-6, 7-5 Stephens (29) - Jovanovski 6-1, 3-6, 7-5 S. Williams (3) - Kirilenko (14) 6-2, 6-0