Tenis
41

Džumhur poražen u finalu ATP Challengera u Meksiku

Bh. teniser Damir Džumhur poražen je večeras u finalu ATP Challenger turnira u Morelosu u Meksiku od Victora Estrelle iz Dominikanske Republike. Rezultat je bio 2:0 (7:5 i 6:4)
Oba tenisera dobro su otvorila meč, igrao se gem za gemom. Kod rezultata 5:5, Estrella je napravio break na servis Džumhura i poveo 6:5. U sljedećem gemu je uspio zadržati prednost i i osvojio prvi set 7:5.

Džumhur je poveo na početku drugog seta, ali je Estrella odmah izjednačio. Kod 2:2, teniser iz Dominikanske Republike imao je dvije prilike da napravi break, ali Džumhur nije posustao i poveo je 3:2.

Ipak, Estrelli to polazi za rukom kod 3:3. Napravio je break, a kasnije odbranio svoj servis i poveo 5:3.

Džumhur je osvojio naredni gem, ali Estrella nije propustio stečenu prednost, kod 5:4 odlično odigrao i osvojio ATP Challenger u Meksiku.