ATP Dubai
0

Đoković se pridružio Federeru i Murrayju u polufinalu

Novak Đoković (Foto: AFP)
Prvi svjetski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale jakog ATP turnira u Dubaiju, nakon što je u srpskom ogledu, sa 6-1, 7-6(6), pobijedio Janka Tipsarevića.

Bio je to njihov peti međusobni ogled i četvrta pobjeda Đokovića, s tim da se prvi put dogodilo da Tipsarević nije uspio uzeti ni set u meču. Inače, bio je tome jako blizu. U tie-breaku drugog seta je vodio 4:1, te je kod 6:5 imao servis za set. No, ništa nije iskoristio i na kraju je ostao bez ičega.

Kroz cijeli meč Tipsarević nije došao do niti jedne break-prilike i Đoković je odigrao kudikamo kvalitetnije nego li dan ranije kada se opasno mučio protiv Ukrajinca Sergija Stahovskija. Đoković je iskoristio dvije od pet break-lopte, ali u drugom setu nije uspio slomiti sunarodnjaka.

U polufinalu će Đoković igrati protiv Andyja Murrayja, dok Federer čeka bolje iz ogleda Tsonga - Del Potro.

ATP Dubai, četvrtfinale:

Đoković (1) - Tipsarević (7) 6:1, 7:6(6) Murray (3) - Berdych (5) 6:3, 7:5 Federer (2) - Južnij 6:3, 6:4