Tenis
0

Đoković savladao Lajovića na turniru u Dohi

FENA
Novak Đoković uspješno je startovao na ATP turniru u Dohi savladavši danas sunarodnjaka Dušana Lajovića s 6:2 i 6:1.
Prvi reket svijeta rutinski je slavio u prvom međusobnom okršaju s Lajovićem nakon samo sat igre u kojoj očekivano nije bilo neizvjesnosti.

Đoković je na uvjerljiv način obilježio debi na turniru u prijestolnici Katara i najavio pravu formu za predstojeći prvi Grand Slam sezone, Otvoreno prvenstvo Australije u Melbourneu.

Njegov naredni rival bit će Ukrajinac Sergej Stakovski, koji je ranije danas također lako pobijedio Žabora Mohameda Ali Mutavu iz Katara sa 6:1 i 6:1.

Stakovski zauzima 57. mjesto na ATP listi i poražen je u sva tri dosadašnja duela sa Đokovićem.

Đoković u Dohi nastavlja takmičenje i u konkurenciji dublova, u tandemu sa sunarodnjakom Filipom Krajinovićem.

Turnir u Dohi igra se za nagradni fond od 1,22 miliona dolara.