Tenis
17

Đoković savladao Berdycha i plasirao se u polufinale Roland Garrosa

Novak Đoković se plasirao u polufinale Roland Garrosa nakon pobjede nad Tomašom Berdychom.

Najbolji teniser svijeta je u veoma uzbudljivom meču savladao Čeha 3:0 po setovima nakon dva sata i šest minuta igre. Po setovima je bilo 6:3, 7:5, 6:3 za Đokovića.

U prvom setu Novaku je pošlo za rukom dva puta napraviti break, u sedmom i devetom gemu, i nakon 32 minute je Novak slavio 6:3.

Na početku drugog seta Đoković je odmah na početku napravio break, no u sedmom gemu Berdych je uzvratio istom mjerom. Kada se činilo da će meč otići u tie-break, u 12. gemu Đoković je s nulom uzeo break, a samim tim i set sa 7:5 nakon 45 minuta igre.

U trećem setu oba tenisera su napravila break na početne servise, no nakon desetominutne pauze zbog kiše pri rezultatu 3:3 Berdychu je popustila koncentracija i u svom narednom servis-gemu je Novak napravio brak te je dobio priliku servirati za meč.

To je najbolji teniser na svijetu iskoristio i slavio 6:3 nakon 49 minuta.

Đoković će u polufinalu igrati protiv pobjednika duela Dominic Thiem - David Goffin, koji je u toku.

U drugom polufinalu sastat će se Stanislas Wawrinka i Andy Murray. Polufinalni dueli igraju se sutra.