57
69
57
Sudar najboljeg srbijanskog i hrvatskog tenisera Novaka Đokovića i Marina Čilića u četvrtfinalu Wimbledona očekivano je pripao Novaku Đokoviću.
Srbijanski reket broj jedan pobijedio je rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:4 i 6:4. Đokoviću je za trijumf u današnjem meču u svakom setu bio dovoljan po jedan brejk za trijumf. S druge strane Čilić tokom meča koji je potrajao blizu dva sata nije uspio osvojiti niti jedan gem na Đokovićev servis.

Prvi set je započeo odlično po Đokovića koji je već u trećem gemu rutinski došao do brejka, te u nastavku odličnom igrom na svoj servis i do pobjede rezultatom 6:4.

U sličnom tonu protekao je i drugi set, s tim što je Novak ovog puta brejk napravio u devetom gemu za vodstvo 5:4. Naredni gem očekivano je riješio u svoju korist za konačnih 6:4 i vodstvo od 2:0 u setovima.

Koban po Čilića u posljednjem setu bio je osmi gem. U njemu je Đoković došao do brejka i velike prilike da meč riješi u svoju korist. Naredni gem srbijanski teniser osvojio je bez problema za 5:3, pa je u devetom gemu veliki pritisak pao na leđa Marina Čilića. Hrvatski teniser je ipak smogao snage i smanjio na 5:4 preokretom nakon što je Đoković poveo 30:0. U posljednjem, desetom gemu Đoković je pobijedio uz jedan izgubljeni poen, plasiravši se tako u polufinale gdje ga čeka bolji iz meča Wawrinka - Gasquet.