0

Đoković i Murray u osmini finala

FENA
Novak Đoković (Foto: AFP)
Novak Đoković iz Srbije plasirao se u treće kolo olimpijskog teniskog turnira u Londonu.

Đoković je u drugom kolu pobijedio trostrukog finalistu Wimbledona Amerikanca Andyja Roddicka sa 6:2, 6:1.

Za razliku od prvog kola u kojem je izgubio set od Fabija Fognini, drugi teniser svijeta nije se mučio u meču s Roddickom te je slavio nakon 54 minute igre.

Naredni Đokovićev protivnik bit će Australac Lleyton Hewitt, koji je savladao Hrvata Marina Čilića sa 6:4, 7:5.

U osminu finala plasirao se i domaći predstavnik Andy Murray, pobjedom nad Fincem Jarkkom Nieminenom sa 6:2, 6:3. Za plasman u četvrtfinale škotski teniser igrat će s Kipraninom Marcosom Baghdatisom, koji je savladao Francuza Richarda Gasqueta sa 6:4, 6:4.