1
2
1
Novak Đoković (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Srbijanski teniser Novak Đoković i dalje nezaustavljivo juri na azijskoj ATP turneji. U 3. kolu šangajskog turnira iz serije Masters 1000 Đoković je sa 6-3, 6-3 nadigrao Španca Feliciana Lopeza.
Bio je to njihov peti meč na ATP Touru i peta pobjeda Srbijanca. Sve je bilo gotovo za svega 68 minuta. Đoković, koji silno želi vratiti poziciju broj 1 na ATP-jevoj listi, je Lopezu prepustio svega sedam poena na svom početnom udarcu, dok je na njegovom uzeo 23, te realizirao tri od sedam break-lopti. Zanimljivo, Lopez je u drugom setu uhvatio jedan jedini poen na Đokovićevom servisu.

Drugi teniser svijeta je tako osigurao četvrtfinale i susret protiv boljeg u meču između Srbijanca Janka Tipsarevića i njemačkog veterana Tommyja Haasa.

Prvi četvrtfinalni par tvore francuski teniser Jo-Wilfried Tsonga i Čeh Tomaš Berdych. Francuz je u jutarnjem programu sa 6-2, 7-6(2) bio bolji od Cipranina Marcosa Baghdatisa za 81 minutu igre. Iako je izgubio čak tri svoja početna udarca, Tsonga je u pet navrata oduzimao Baghdatisov, te u konačnici sigurno izborio četvrtfinale.

Berdych se morao dosta pomučiti u meču protiv američkog tenisera Sama Querreyja, ali je ipak nakon 133 minute i rezultata 6-2, 6-7(3), 6-4 prošao dalje. Mogao je Čeh sve riješiti u dva seta, ali ga je manjak koncentracije koštao tie-breaka i odlaska u treći set. Na njegovu sreću, tamo je odigrao sjajno, spasio dvije break-lopte, realizirao jednu od tri svoje i prošao u četvrtfinale.