Tenis
1

Davis Cup: Đoković donio prednost Srbiji

Reprezentacija Srbije očekivano je povela s 1-0 u finalu Davis Cupa protiv Češke. Drugi teniser svijeta Novak Đoković zaslužan je za prvi bod domaćina.

Osvajač šest Grand Slam naslova na tvrdoj je podlozi Beogradske arene pobijedio Radeka Štepaneka sa 7-5, 6-1, 6-4 poslije dva sata i deset minuta igre. Štepanek je u prvom setu uspio nadoknaditi rani break Đokovića, ali Srbijanac je u 12. gemu još jednom uzeo servis suparniku i došao do vodstva.

Nakon toga je sve bilo lakše za glavnu uzdanicu domaćih. Štepanek više do kraja meča nije napravio nijedan break, a Đoković je s dva oduzeta servisa u drugom i jednim u trećem setu zaključio posao. Bio je ovo deseti meč između ovih tenisera i deveta pobjeda 26-godišnjeg Srbijanca.

U nastavku prvog dana finala sedmi reket svijeta Tomaš Berdych će pokušati donijeti Česima izjednačenje u meču protiv Dušana Lajovića koji je uskočio umjesto povrijeđenog Janka Tipsarevića i suspendiranog Viktora Troickog.