Tenis
0

Davis cup: Bosna i Hercegovina - Litvanija 1:2

FENA
Teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u finalni dio turnira Treće grupe Euro-afričke zone Davis cupa u armenskom Yerevanu.

Iako su u 3. kolu prvog dijela takmičenja po grupama poraženi od selekcije Litvanije sa 1:2, teniseri BiH osvojili su prvo mjesto u B-grupi, zahvaljujući pobjedama nad ekipama Gane i Estonije sa po 3:0.

U singl mečevima s Litvanicima Aleksandar Marić poražen je od Daniela Lencina-Ribesa sa 4:6, 6:3 4:6, a Aldin Šetkić od Gvidasa Sabeckisa (573.) sa 3:6 5:7. Jedini bod za BiH u dublu su osvojili Mirza Bašić i Tomislav Brkić savladavši par Daniel Lencina-Ribes/Gvidas Sabeckis sa 6:3 6:7(7) 6:3.

U borbi za osjavajanje jednog od prva dva mjesta na turniru, koje vodi u viši rang takimčenja, teniseri BiH će u subotu igrati s Moldavijom, a u nedjelju protiv Norveške.