225

Damir Džumhur pobjednik turnira u Doboju

SRNA
Damir Džumhur
Teniser Damir Džumhur iz BiH osvojio je 6. međunarodni teniski turnir "Doboj open 2012" pobijedivši u finalu francuskog tenisera Florijan Rajneta rezultatom 2:1.

Džumhur je za osvojeno prvo mjesto dobio 18 ATP bodova i navčanu nagradu od 1.800 dolara, a Rajnet kao drugoplasirani 10 ATP bodova i novčanu nagradu od 900 dolara, rekao je Srni izvršni direktor turnira Miroslav Radulović.

Pobjednik 6. međunarodnog teniskog turnira "Doboj open 2012" u dublu je slovenački par Miha Mlakar i Tomislav Ternar, koji su juče u finalnom meču savladali hrvatski teniski par Krešimir Ritc i Joško Topić sa 2:1.

Na listi Asocijacije tenskih profesionalaca (ATP) Džumhur se nalazi na 254. mjestu, Rajnet na 441., Androić na 326., Topić na 755., Ternar na 1 086., Ritc na 1 260. i Mlakar na 1 625. mjestu.

Turnir "Doboj open 2012" iz serije razvojnih turnira Međunarodne teniske federacije počeo je 28. aprila pretkvalifikacionim mečevima u kojima su učestvovala 64 tenisera iz 14 zemalja, a glavni turnir počeo je 1. maja uz učešće 32 takmičara.

Svi mečevi igrani su pod nadzorom ATP supervizora Vladimira Erga iz Sombora na šest zemljanih terena Teniskog kluba "Doboj" koji je i domaćin ove međunarodne sportske manifestacije.

Generalni pokrovitelji turnira su Vlada Republike Srpske i opština Doboj.