Tenis
0

Challenger u Casablanci: Džumhur pobijedio Karatseva i prošao u 2. kolo

Damir Džumhur (Foto: EPA)
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur danas je u 1. kolu ATP Challengera u Casablanci u Maroku igrao protiv Rusa Aslana Karatseva, kojeg je pobijedio 2:0 u setovima.

Džumhur je kao 77. teniser svijeta u 1. kolu za protivnika imao Karatseva, 219. igrača s ATP liste.

Naš teniser je odlično odigrao prvi set, dominirao je i na kraju ga riješio u svoju korist rezultatom 6:2 u gemovima nakon 39 minuta igre.

Rus je u drugom setu pružio veći otpor, ali nije mogao do izjednačenja. Džumi je dobio drugi set rezultatom 6:4, upisao pobjedu i plasirao se dalje. Meč je trajao ukupno sat i 19 minuta.

Džumhur će u 2. kolu Challengera u Casablanci igrati protiv boljeg iz duela Gianluca Mager (321. ATP) - Mohamed Safwat (199. ATP).