Tenis
14

Četiri sata igre na 30 stepeni: Brkić izgubio od Mađara Fucsovicsa

Piše: I. P.
Prvi meč drugog kola II grupe Euroafričke zone u kojem je Davis Cup tim Bosne i Hercegovine gostovao Mađarima u Siofoku završen je pobjedom domaćina.

Tomislav Brkić (ATP 231) izašao je prvi na teren protiv Martona Fucsovicsa (ATP 185), a nakon toga Mirza Bašić (ATP 192) igra protiv Petera Nagya (ATP 786).

U prvom meču koji se igrao više od četiri sata na velikim vrućinama, Fucsovic je savladao Brkića sa 3:2 u setovima (6:2, 6:3, 3:6, 4:6, 6:3). Naš teniser se nekoliko puta žalio na probleme s disanjem, ali se ipak nakon izgubljena prva dva seta vratio u igru i bio bolji u naredna dva.

Zanimljivo je da je Fucsovics u četvrtom setu imao vodstvo od 4:1, nakon čega je Brkić preokrenuo i uzeo set sa 6:4.

Dubl meč je na programu sutra, dok se preostala dva singla igraju u nedjelju.

Bolji iz meča Mađarska - Bosna i Hercegovina će biti domaćin pobjedniku meča Luksemburg - Bugarska.

Meč se igra na zemljanim terenima teniskog kluba u Siofoku uz direktan TV prenos Mađarske televizije.