Tenis
5

Bašić zaustavljen u prvom kolu ATP Challengera u Bergamu

Mirza Bašić (Foto: EPA)
Bh. teniser Mirza Bašić danas je u 1. kolu ATP Challengera u Bergamu igrao protiv Uzbekistanca Farrukha Dustova. Uzbekistanac je pobijedio s 2:1 u setovima.

Dvadesetčetverogodišnji Bašić je kao 109. igrač svijeta odmjerio snage sa dvadesetdevetogodišnjim Dustovim, koji se nalazi na 164. mjestu ATP liste.

Prvi set je dobio Bašić sa 6:4 u gemovima nakon 32 minute igre. U drugom je bilo problema sa servisom, Dustov je poveo sa 3:0, a Bašić se bezuspješno pokušavao vratiti. Drugi set, koji je trajalo 41 minut, pripao je Uzbekistancu sa 6:3 te je tako izjednačio rezultat na 1:1 u setovima.

Dustov je uspio oduzeti servis Bašiću i u trećem setu, koji je riješio u svoju korist rezultatom 6:4 nakon 34 minute igre te prošao u 2. kolo u kojem ga čeka Francuz Gregoire Barrere, 270. igrač svijeta.