19

Australian Open: Raonić izbacio Monfilsa, za finale će igrati protiv Murrayja

(Foto: EPA)
Kanadski teniser Miloš Raonić plasirao se u polufinale Australian Opena.

Raonić je danas u četvrtfinalu izbacio Monfilsa u meču koji je trajao dva sata i 19 minuta, bilo je 3:1 u setovima (6:3, 3:6, 6:3, 6:4).

Kanađanin je prvi set dobio 6:3 zahvaljujući breaku u četvrtom gemu. U šestom gemu drugog seta je izgubio servis, pa je Monfils izjednačio na 1:1.

Ipak, Raonić je vratio dobar ritam, u drugom gemu je napravio break i cuvao prednost te treći set riješio u svoju korist rezultatom 6:3. Break u petom gemu četvrtog seta se pokazao ključnim za ovaj meč, nakon kojeg se Kanađanin plasirao u polufinale.

Raonić je tokom meča ubacio 10, a Monfils 14 asova. Napravio je četiri dvostruke greške, a Monfils šest. Što se tiče vinera, Miloš je upisao 47, a Gael 36. Kanađanin je napravio 38, a Francuz 17 neprisiljenih grešaka.