2

Australian Open: Rafael Nadal razbio Monfilsa

Rafael Nadal (Foto: AFP)
Francuski teniser Gael Monfils uopće nije loše igrao, ali je u subotu osjetio što znači biti pregažen na teniskom terenu.

U susretu 3. kola Australian Opena prvi teniser svijeta Rafael Nadal je odigrao gotovo savršen meč, te je pobijedio neugodnog, ali prevrtljivog Francuza, sa 6-1, 6-2, 6-3. Monfils je igrao daleko bolje nego što kazuje rezultat, ali je drugi put u desetak dana izgubio od Nadala.

Podsjetimo kako je u finalu Dohe Nadal također pobijedio Francuza, ali je tada izgubio jedan set u meču.

Ovom prilikom nije bio niti blizu gubitka seta, jer je igrao bez greške, agresivno i snažno. U trećem setu se otvorila mala šansa za Monfilsa. Imao je kod 3-3 break-loptu, ali je ostao bez toga, a i bez gema do kraja meča. Ukupno je Monfils imao šest break-lopti, ali niti jednu nije iskoristio.

U osmini finala će Nadal igrati protiv najboljeg japanskog tenisera Keija Nishikorija koji je pobijedio Donalda Younga 7-5, 6-1, 6-0. Young je servirao za prvi set kod 5-4, ali ne samo da nije iskoristio tu priliku, već je do kraja meča osvojio jedan jedini gem!

U francuskom derbiju je Jo-Wilfried Tsonga u tri seta, sa 7-6(5), 6-4, 6-2, pobijedio umornog Gillesa Simona koji je iza sebe imao dva teška meča u pet setova (Brands i Čilić). I nakon što je Tsonga dobio izjednačeni prvi set u tie-breaku imao je otvoren put prema osmini finala i Rogeru Federer.

Australian Open, teniseri 3. kolo:

Nadal (1) - Monfils (25) 6-1, 6-2, 6-3 Tsonga (10) - Simon (18) 7-6(5), 6-4, 6-2 Federer (6) - Gabašvili 6-2, 6-2, 6-3 Nishikori (16) - Young 7-5, 6-1, 6-0 Murray (4) - F. Lopez (26) 7-6(2), 6-4, 6-2 Dimitrov (22) - Raonic (11) 6-3, 3-6, 6-4, 7-6(10) Bautista Agut - Paire (27) 6-2, 6-1, 6-4 Robert - Klizan 6-0, 7-6(2), 6-4