Tenis
0

ATP Šangaj: Nadal ekspresno u osminu finala

Rafael Nadal (Foto: Arhiv/AFP)
Najbolji svjetski teniser Rafael Nadal ekspresnom je pobjedom otvorio nastup na ATP turniru iz Masters 1000 serije u Šangaju.

Španac je bio slobodan u prvom kolu, a u drugom je za samo 59 minuta deklasirao 34. igrača svijeta Aleksandra Dolgopolova, sa 6-3, 6-2. Ukrajinac u cijelom meču nije uspio doći ni do jedne prilike za break, dok je Nadal realizirao tri od pet svojih šansi.

Prvom svjetskom reketu ovo je četvrta pobjeda u isto toliko dvoboja protiv Dolgopolova, a pritom nije izgubio nijedan set. U osmini finala Nadal će igrati protiv Argentinca Carlosa Berlocqa.

Spomenimo i da je 11. igrač svijeta, Kanađanin Milos Raonic, u 2. kolu pobijedio Španca Fernanda Verdasca sa 7-6(1), 3-6, 6-3. Sljedeći mu je suparnik osmi nositelj, Švicarac Stanislas Wawrinka, koji je sa 6-4, 3-6, 7-6(5) bio bolji od Južnoafrikanca Kevina Andersona.

ATP Šangaj, 2. kolo:

Nadal (2) - Dolgopolov 6-3, 6-2 Wawrinka (8) - Anderson 6-4, 3-6, 7-6(5) Raonic (10) - Verdasco 7-6(1), 3-6, 6-3 Đoković (1) - Granollers 6-2, 6-0

Federer (5) - Seppi 6-4, 6-3 Monfils - Pospisil 7-5, 7-6(4) Tsonga (7) - Andujar 6-3, 6-2 Del Potro (6) - Kohlschreiber 3-6, 6-3, 7-6(4) Nishikori (12) - Melzer 6-4, 3-6, 6-1