Tenis
11

ATP Peking: Veliki preokret Nadala protiv Fogninija

Rafael Nadal (Foto: AFP)
Španski teniser Rafael Nadal bio je sasvim blizu teškog poraza na ATP turniru u Pekingu, ali je uspio kreirati veliki preokret i preko Talijana Fabija Fogninija ugledati polufinale.

Pobijedio je Nadal 2-6, 6-4, 6-1, iako je gubio 6-2, 4-1, te je talijanski teniser imao priliku za break i vodstvo 5-1 u drugom setu. No, iz svih se muka Španac izvukao. Potom je slomio suparnika i nastavio svoju jurnjavu na prvo mjesto ATP liste. Nadal i dalje ima samo tri poraza tokom ove 2013., skoro pa savršene godine za njega.

Bila mu je ovo treća pobjeda u isto toliko mečeva protiv 26-godišnjeg Talijana koji je sat vremena igrao bez greške. No, od 4-1 za Fogninija, rekli smo, Nadal je napravio niz od pet gemova za dobijanje drugog seta.

Treći je set otvorio Fognini s 1-0, ali je bilo evidentno da je itekako načet. Uslijedio je novi Nadalov niz od šest gemova i plasman u polufinale. Tamo će sjajni španski teniser igrati protiv pobjednika meča Berdych - Isner.

U druga dva četvrtfinala igraju Đoković - Querrey, te Ferrer - Gasquet.