Tenis
9

ATP Peking: Murray u finalu nadigrao Dimitrova za 40. titulu u karijeri

Andy Murray je u finalu ATP 500 turnira u Pekingu savladao Grigora Dimitrova sa 2:0 u setovima nakon sat i 59 minuta igre.

Dimitrov je katastrofalno ušao u meč i Murray je odmah napravio break u prvom gemu. Britanac je zadržao prednost od jednog breaka i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:4 nakon 52 minute igre.

Murray je do svog drugog breaka na meču došao u petom gemu drugog seta i tada se činilo da će Murray rutinski doći do pobjede.

No, kada je pri rezultatu 5:4 servirao za meč, bugarski teniser je napravio break sa nulom i vratio se u igru, te je drugi set otišao u tie-break.

Kada je Murray napravio dva vezana mini-breaka u četvrtom i petom poenu u tie-breaku bilo je jasno da će doći do svoje 40. titule u karijeri. Konačan rezultat drugog seta je glasio 7:6(2) nakon sat i sedam minuta igre.