ATP Peking: Berdych lako, Ferrer teško u 2. kolo

0
0
0
David Ferrer (Foto: AFP)
Španac David Ferrer, treći nositelj vrlo jakog ATP 500 turnira u Pekingu, teškom je mukom svladao Kanađanina Vaseka Pospisila u 1. kolu sa 6-4, 3-6, 7-6(2) nakon dva sata i 10 minuta igre.
Jedinu break-loptu u trećem setu imao je Pospisil, ali je nije uspio realizirati, pa je Ferrer boljom igrom u tie-breaku odlučujućeg seta ipak uspio trasirati put u 2. kolo, u kojem će igrati protiv Australca Marinka Matosevica.

Ferrer u posljednje vrijeme ne igra u posebno dobroj formi. Prošle sedmice je u Kuala Lumpuru izgubio u dva seta u četvrtfinalu od Portugalca Joaa Souse koji je, doduše, kasnije otišao do kraja i osvojio svoj prvi ATP turnir u karijeri.

Za razliku od Ferrera, četvrti nositelj, Čeh Tomaš Berdych, nije imao problema protiv Španca Pabla Andujara kojeg je svladao 6-4, 6-1 za 76 minuta igre. U 2. kolu igrat će protiv Ruskog veterana Nikolaja Davidenka.

Podsjećamo, dvojica najboljih svjetskih tenisera, Srbin Novak Đoković i Španac Rafael Nadal, ranije su ostvarili pobjede u dva seta.

Đoković je sa 6-0, 6-3 razbio češkog igrača Lukaša Rosola nakon svega 54 minute igre. Idući protivnik bit će mu Španac Fernando Verdasco.

Nadal je sa 6-2, 6-4 svladao kolumbijskog kvalifikanta Santiaga Giralda nakon sat i pol vremena igre. U 2. kolu čeka ga Nijemac Philipp Kohlschreiber.

Španac bi eventualnim plasmanom u finale ovog turnira preuzeo od Đokovića prvo mjesto na ATP listi iduće sedmice.