Tenis
0

ATP Montreal: Nadal teško protiv Janowicza

Rafael Nadal (Foto: AFP)
Španski teniser Rafael Nadal izborio je plasman u četvrtfinale Rogers Cupa, ATP turnira iz Masters serije 1000 u Montrealu, pobjedom u 3. kolu nad Poljakom Jerzyjem Janowiczom 7-6(6), 6-4.

Janowicz je opasno prijetio Nadalu u oba seta. Tako je kod vodstva 6-5 servirao za prvi set, a bi u u drugom setu ispustio vodstvo 3-0, iako je imao prilike i za dvostruki break. No, Nadal je osvojio 6 od sljedećih 7 gemova i dobio njihov prvi međusobni meč.

Nadal je pobjedom popravio svoj ovosezonski omjer na tvrdoj podlozi na 8-0 nakon osvajanja Indian Wellsa u martu, te je izborio svoj 57. četvrtfinale nekog turnira iz ATP Masters serije 1000.

Sljedeći Nadalov suparnik bit će pobjednik meča između Benoita Pairea i Marinka Matosevica.

ATP Montreal, 3. kolo: Nadal (4) - Janowicz (15) 7-6(6), 6-4