ATP Miami: Federer, Ferrer i Murray bez problema do četvrtog kola

0
1
0
Roger Federer (Foto: AFP)
Susreti trećeg kola u muškoj konkurenciji u Miamiju u nedjelju nisu ponudili neka velika iznenađenja. Favoriti su uspjeli izboriti prolaz, a jedini koji je to napravio u tri seta je Francuz Jo-Wilfried Tsonga.
Roger Federer odradio je posao u trećem kolu onako kako se od njega i očekivalo. Za tek nešto više od sat vremena iz turnira je eliminirao holandskog kvalifikanta Thiema De Bakkera ne dopustivši mu uopće da mu zaprijeti. De Bakker u cijelom meču nije uspio nijednom se približiti Federeru na servisu i Švicarac s glatkih 6-3, 6-3 prolazi dalje.

Iako je servis Kevina Andersona funkcionirao dobro i bio na 67 posto ubačaja prvog servisa, Richard Gasquet je za sat i pol bez većih problema upisao pobjedu. Francuz je odradio dobar meč i u ključnim trenucima oba seta bio je na razini više od protivnika iz Južne Afrike.

Dosta izjednačen meč odigrali su Kei Nishikori i Grigor Dimitrov, a Japanac je pokazao više psihičke čvrstine u ključnim trenucima. U oba seta Nishikori je u završnici stjecao prednost te je u dvoboju sa svega ukupno tri break prilike na obje strane uspio izvući pobjedu.

David Ferrer prošle godine odigrao je sjajan turnir u Miamiju i u finalu bio nadomak pobjede protiv Andyja Murraya te želi i ove godine otići daleko. Zasad igra dosta dobro, a to je demonstrirao i protiv Andreasa Seppija kojem je prepustio samo pet gemova te je očekivano prošao dalje.

Jednako razmišlja i Murray koji brani dosta bodova, a da je forma u porastu potvrdio je protiv Feliciana Lopeza. Španac može biti vrlo neugodan na ovoj podlozi, ali s ubačajem prvog servisa na 41 posto nije uspio parirati Murrayu koji je poput Ferrera glatko slavio uz sličan utrošak energije.

Na velikim mukama bio je Jo-Wilfried Tsonga kojem su trebala dva i pol sata za pobjedu protiv Marcosa Baghdatisa. Tsonga je bio u zaostatku set i 5-1 u tie-breaku drugog, ali uspio se izvući iz izgubljene situacije i nekako doći do prolaza. Dalje je prošao i Tommy Robredo koji je zaustavio Juliena Benneteaua, iskusnog Francuza koji ove sezone igra sasvim solidan tenis.

Najlakše do četvrtog kola stigao je Novak Đoković koji nije niti izlazio na teren. Protivnik mu je trebao biti Nijemac Florian Mayer, igrač koji je eliminirao Ivana Dodiga, međutim Mayer je zbog povrede prepona predao meč i Đoković se ekspresno plasirao dalje.

Andy Murray (Velika Britanija, 6) - Feliciano Lopez (Španjolska, 32) 6-4, 6-1
Jo-Wilfried Tsonga (Francuska, 11) - Marcos Baghdatis (Cipar, WC) 4-6, 7-6(6), 7-5
Tommy Robredo (Španija, 16) - Julien Benneteau (Francuska) 6-3, 6-4