ATP Madrid: Đoković i Federer u četvrfinalu

0
1
0
Đoković iznerviran plavom podlogom (Foto: Arhiv/AFP)
Nakon što se Rafael Nadal oprostio od madridskog ATP Masters 1000 turnira već u osmini finala, branitelj naslova Novak Đoković, i Švicarac Roger Federer izborili su četvrtfinale pobjedama u dva seta.
Đoković je nakon jednog sata i 45 minuta igre slomio otpor Švicarca Stanislasa Wawrinku sa 7-6(5), 6-4. U prvom setu je Đoković propustio čak pet set-lopti pri vodstvu 5-4, ali je ipak bolje odigrao tie-break. U drugom je poveo s 5-2 uz dvostruki break. Kada je Wawrinka smanjio na 5-4, neki su možda pomislili kako bi Đoković mogao krenuti stopama Rafaela Nadala, koji je ranije na istom igralištu imao istu prednost protiv Fernanda Verdasca, pa je izgubio meč. Đokoviću se to nije dogodilo. Drugi servis za meč odradio je vrlo sigurno. Svladao je Wawrinku, 21. tenisera svijeta, 10. puta u 12. okršaju.

Zanimljivo, potpuno isti omjer (10-2) ima i Roger Federer protiv Francuza Richarda Gasqueta, nakon što ga je lagano svladao 6-3, 6-2 za samo 58 minute igre.

Švicarac je u svih devet nastupa u Madridu stigao minimalno do četvrtfinala. Tamo ga ovaj put očekuje Španac David Ferrer, koji je spasio tri meč-lopte u tie-breaku trećeg seta i pobijedio sunarodnjaka Nicolasa Almagra 7-6(5), 3-6, 7-6(8) nakon gotovo tri sata igre. Ferrer je iskoristio prvu meč loptu. Protiv Almagra ima perfektnih 10-0 u karijeri, ali Federera nije pobijedio niti jednom u 12 navrata.