Tenis
2

ATP Doha: Mayer šokirao Murrayja

Florian Mayer (Foto: AFP)
Tri velika iznenađenja dogodila su se u prvim mečevima trećeg dana teniskog ATP turnira u Dohi.

Najveće je priredio Nijemac Florian Mayer, koji je je četvrtom pokušaju uspio pobijediti vimbldonskog i olimpijskog pobjednika Andyja Murrayja. Škotski je teniser vodio 6-3, 3-0, no tada je došlo do neobjašnjivog prevrata.

Mayer je do kraja meča izgubio još svega tri gema, a osvojio čak 12, te u konačnici slavio veliku pobjedu rezultatom 3-6, 6-4, 6-2.

Iznenađenje je priredio i Rumun Victor Hanescu, koji je s 4-6, 7-6(0), 6-2 bio bolji od osmog nositelja Fernanda Verdasca. Hanescu je bio gotovo nemoćan protiv Španca u prvih 80 minuta tenisa, no tie-break drugog seta je bio prekretnica. Rumun u njemu nije ispustio nijedan poen, a onda je u odlučujućem setu razbio Verdasca oduzevši mu servis dva puta.

Treće iznenađenje priredio je njemački kvalifikant Peter Gojowczyk, koji je u dva tie-breaka bio bolji od svog sunarodnjaka i šestog nositelja Philippa Kohlschreibera.

ATP Doha, 2. kolo:

Gojowczyk – Kohlschreiber (6) 7-6(4), 7-6(7) Hanescu – Verdasco (8) 4-6, 7-6(0), 6-2

Mayer – Murray (3) 3-6, 6-4, 6-2