Tenis
11

ATP Challenger u Guadalajari: Džumhur poražen od Menendeza

Damir Džumhur (Foto: EPA)
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur je u osmini finala ATP Challengera u Guadalajari u Meksiku igrao protiv Španca Adriana Menendeza-Maceirasa. Nakon odličnog prvog seta, drugi i treći je Damir odigrao loše te je na kraju poražen i eliminisan s turnira.

Džumhur je kao 93. igrač svijeta odmjerio snage sa Menendezom, koji se nalazi na 159. mjestu ATP liste. U prvom setu naš teniser je prepustio protivniku samo jedan gem, bilo je 6:1 nakon 21 minutu igre.

Ipak, u drugom setu su stvari krenule naopako, Džumhura je izdao servis, pa se Menendez uspio vratiti u ovaj meč i dobiti drugi set sa 6:3 u gemovima za 37 minuta igre.

Pad u igri našeg tenisera se nastavio u trećem, odlučujućem setu, koji je Menenez dobio sa 6:0.

Menenez će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Horacio Zeballos (Argentina) - Mathias Bourgue (Francuska), a taj meč je na programu poslije pomoći po našem vremenu.